Smartcard Logon

Tradycyjny system uwierzytelniania oparty na nazwie użytkownika i haśle o odpowiednim stopniu skomplikowania stał się dla użytkowników coraz bardziej niewygodny i uciążliwy w codziennej pracy – tak w dużych jak i małych środowiskach informatycznych. Według badań przeciętny człowiek zmuszony jest na co dzień pamiętać około 10 różnych haseł zarówno w pracy jak i życiu prywatnym. Użycie karty inteligentnej nie tylko zwalnia z konieczności pamiętania kolejnego długiego hasła zmienianego co 30 dni (w karcie można zastosować po prostu PIN tak jak w karcie do bankomatu), ale również zwiększa poziom bezpieczeństwa. Kradzież lub wyjawienie hasła (czyli „czegoś co wiem”) wystarcza do wyjawienia wrażliwych informacji, manipulację danymi lub skompromitowanie systemu – karta inteligentna objawia na tym polu korzyść stawiając potencjalnemu atakującemu drugą barierę w myśl zasady ” nie tylko coś co wiem” (PIN do karty), ale i „coś co mam” (sama karta). Oczywiście oba warunki muszą być spełnione jednocześnie – dla atakującego karta bez znajomości PINu jest bezużyteczna, tak jak PIN bez samej karty.

Włóż kartę inteligentnąOferujemy karty inteligentne do zastosowania w środowiskach domeny Active Directory. Rozwiązanie oparte na kryptokontrolerze firmy Infineon, posiadającym certyfikację m.in. EMV 2000, MasterCard M/Chip, Visa Wave and MSD pozwala na korzystanie z kart w oparciu o wbudowane w Windows Server oprogramowanie urzędu certyfikacji (PKI – infrastruktura klucza publicznego). Nasze karty zostały przetestowane i działają w środowiskach produkcyjnych opartych na wszystkich systemach Windows od XP do Windows 10. Dodatkowo sama karta jako jedna z bardzo niewielu jest natywnie wspierana przez systemy Windows, co oznacza iż nie ma potrzeby korzystania z żadnego oprogramowania pośredniczącego w komunikacji systemu z kartą – np. aby zmienić PIN do karty nie musimy niczego instalować, po prostu korzystamy z systemowej funkcji „Zmień hasło”. Certyfikat obecny na karcie może służyć również do innych celów, np. do podpisywania wiadomości e-mail, itp.

Często spotykanym rozwiązaniem jest również połączenie logowania na karty z istniejącym w firmach i instytucjach systemami dostępu tak, aby powstała karta hybrydowa – z interfejsem stykowym do logowania i interfejsem bezstykowym np. do otwarcia drzwi.

Do uruchomienia logowania na karty oferujemy również czytniki kart w atrakcyjnych cenach. Karty działają również z czytnikami wbudowanymi w obecne na rynku laptopy jak i klawiatury zintegrowane z czytnikami.


 

Oferujemy również karty z systemami operacyjnymi firmy Atos (CardOS 4.4 i CardOS 5.0) do różnych zastosowań związanych z bezpieczeństwem danych i kryptografią. Karty posiadają m.in. certyfikację CC EAL4+.


Wszystkie karty możemy dostosować do wymiaru ID-0 (karta SIM), aby umożliwić stosowanie w czytnikach mających wielkość pendrive.

No comments yet

Comments are closed.